Hesabın Hakkında

UniVerse uygulamasının Anasayfa bölümü, kullanıcıların paylaşımları görüntülemek, etkileşime girmek ve ilgi çekici içerikleri keşfetmek için merkezi bir noktadır. İşte Anasayfa’nın temel özellikleri ve kullanımı hakkında daha fazla bilgi için sıkça sorulan sorular bölümüne göz atabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa, takip ettiğiniz kullanıcıların veya üniversitenizdeki diğer kullanıcıların paylaşımlarının görüntülendiği bir akışı içerir. Kişisel paylaşımlar, durum bildirimleri, etkinliklik duyuruları ve daha fazlasını bu bölümde bulabilirsiniz.

Bir gönderiyi beğenmek için gönderinin altında bulunan “Kalp” simgesine tıklaman yeterli. Beğendiğin takdirde “Kalp” simgesi kırmızı renge bürünecektir. “Kalp” simgesine tekrar tıkayarak beğeniyi geri çekebilirsin. Yorum yapmak istersen, “Diyalog Bulutu” simgesine tıklayarak ya da direkt olaraak posta tıklayarak yorum yapabilmeni sağlayacak bölümüne ulaşabilir ve düşüncelerini dile getirebilirsin.

Anasayfa, takip ettiğiniz kullanıcıların veya üniversitenizdeki diğer kullanıcıların paylaşımlarının görüntülendiği bir akışı içerir. İçerikleri sadece takip ettiklerinizin içeriklerini göreceğiniz şekilde “UniVerse” logosuna tıklayarak  takip ettiklerinizi seçerek ayarlayabilirsin. Ancak o seçenek ile yalnızca son 24 saat içinde paylaşılan içerikleri görüntüleyebilirsin.

Bir gönderiyi paylaşmak için gönderinin altında bulunan “Kağıttan Uçak” simgesine tıklayarak paylaşma bölümüne erişebilir ve paylaşmak istediğin kişi veya kişileri seçerek gönderebilirsin. Maalesef uygulama öğrencilere özel olduğu için ve içerikleri uygulama içinde tutmak istediğimiz için harici platformlara paylaşman için bir seçenek bulunmamaktadır.

Anasayfa içeriği otomatik olarak güncellenir. Ancak, daha fazla veya güncel içerikleri görmek için anasayfada en yukarı çıkarak ve sayfayı aşağıya kaydırarak sayfayı yenileyebilirsin. Anasayfada içerikler paylaşıldığı zamana göre sıralanır bu sayede gözden kaçıracağınız bir içerik olmaz.

Hala cevaplanmamış soruların mı var? Bize Ulaş!